Aktualności

05.10.2019

Proboszcz OFM z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci


Zawiesił go u siebie w parafii i do tego samego zachęca proboszczów w całej Polsce. Udostępniło go już tysiące ludzi.

Ojciec Lech Dorobczyński OFM jest franciszkaninem, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie. Zakonnik opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie plakatu, który przybił na drzwiach swojej parafii.

– Jestem Lutrem - napisał żartobliwie w poście na Facebooku i dodał – Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca – wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii.

Co warszawski proboszcz napisał w „przedwyborczym ogłoszeniu”?

„Kochani Parafianie i Goście! Z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach – z miłości do Ojczyzny.

Jednocześnie NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek polityczną agitację na terenie naszego kościoła.

Informuję, że wszelkie materiały wyborcze będą usuwane”.

Pomysł franciszkanina spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją internautów. Post z plakatem został udostępniony tysiące razy. Plakat udostępnił na swoim profilu między innymi Szymon Hołownia i napisał: „Kolega proboszcz od warszawskich franciszkanów na Senatorskiej przybił to dziś na drzwiach swojego kościoła. W komentarzach jest gotowiec dla innych proboszczów, którzy chcieliby skorzystać. Brawo Lech Dorobczyński. Cóż, takie czasy, że normalność domaga się braw”.

Redakcja DEON.pl z całego serca popiera inicjatywę ojca Lecha. Równocześnie zachęcamy wszystkich proboszczów do pójścia w ślad za nim. Poniżej znajdziecie plakat do ściągnięcia. Mała inspiracja dla świeckich – może warto go wydrukować, zanieść do swojej parafii i poprosić proboszcza, żeby go gdzieś w widocznym miejscu powiesił?

za: https://www.deon.pl/kosciol/proboszcz-z-warszawy-przygotowal-specjalny-plakat-na-wybory-ktory-robi-furore-w-sieci,594103

© CRT 2012