Aktualności

07.10.2019

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej


W poniedziałek 30 września 2019 r. odbyła się pielgrzymka studentów i pracowników UPJP II w Krakowie do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nasze seminarium reprezentowało czterech braci z pierwszego roku wraz z Ojcem Magistrem Grzegorzem Chomiukiem OFM.

Po przybyciu do sanktuarium, punktualnie o 10.30 wszyscy goście zostali przywitani przez ks. prof. dr hab. Wojciecha Zyzaka – rektora uniwersytetu. Następnie odbyła się konferencja, wygłoszona przez prof. zw. dr hab. Annę Grzegorczyk pt. „ Wizja Europy wg. Edyty Stein”.

Po godzinie 12 rozpoczęła się Eucharystia w intencji wszystkich profesorów, wykładowców i studentów uniwersytetu, z prośbą dla wszystkich o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w rozpoczynającym się roku akademickim. Mszy Świętej przewodniczył ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, natomiast homilię do zebranych wygłosił ks. dr Andrzej Tarasiuk – rektor WSD Archidiecezji Krakowskiej. Po uczcie duchowej, był czas na posiłek dla ciała i krótki czas wolny, który studenci mogli wykorzystać do rozmów między sobą, wymiany doświadczeń, obaw i spostrzeżeń przed okresem nauki.

O 13.30 miał miejsce ostatni punkt programu. Droga Krzyżowa kalwaryjskimi ścieżkami, jej moderatorami byli alumni z WSD Archidiecezji Krakowskiej, natomiast rozważania do poszczególnych stacji przygotowywały wyznaczone seminaria. Nasi bracia byli odpowiedzialni za stację VII – Drugi upadek Pana Jezusa.

za: http://ofm.krakow.pl/wsd/pielgrzymka-kalwarii-zebrzydowskiej

© CRT 2012