Aktualności

11.10.2019

Przemyśl: Franciszkański Zakon Świeckich


Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Sanktuarium w Leżajsku.

W niedzielę 29 września o godz. 7.00 z placu przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pod przewodnictwem o. Zbigniewa Rogowskiego OFM, wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Leżajska. Grupa liczyła 30 osób. Intencją pielgrzymki do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku była modlitwa dziękczynna za dar Reguły.

Program wspólnego wyjazdu obejmował: Drogę krzyżową po dróżkach, Mszę św. w Sanktuarium oraz spotkanie braterskie. Ostatnim punktem programu była konferencja formacyjna dla przybyłych pielgrzymów. Pobyt w sanktuarium zakończył się kapłańskim błogosławieństwem, po którym udaliśmy się w drogę powrotną pokrzepieni i zainspirowani braterską atmosferą, której przyświecał nasz patron – św. Franciszek z Asyżu.

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/10/04/pielgrzymka-fzs-do-lezajska/

 

Powakacyjne spotkanie III Zakonu

W trzecią niedzielę września (22.09.2019) po Mszy św. o godz. 15.00 oraz nieszporach, jako wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich udaliśmy się do klasztornego ogrodu na pierwsze powakacyjne spotkanie, które miało niecodzienny przebieg.

Pierwsze spotkanie po wakacjach skoncentrowane było na budowaniu wspólnoty poprzez wspólny śpiew, modlitwę oraz agapę przygotowaną przez Tercjarzy. W spotkaniu towarzyszyli nam: o. Zbigniew Rogowski OFM – asystent III Zakonu oraz o. Cyprian Mazurek OFM wraz z o. Tadeuszem Pawłowiczem OFM i o. Stanisławem Płachtą OFM.

Z uwagi na fakt, że ogród to teren, którego strażnikiem jest Misiu – pies klasztorny, towarzyszył on nam nieprzerwanie wykazując się niezwykłą gościnnością.

Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem.

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/10/04/powakacyjne-spotkanie-iii-zakonu/

© CRT 2012