Aktualności

21.10.2019

Jubileusz w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów w Wieliczce


W środę 16 października br. w naszej szkole świętowaliśmy jubileusz 50-lecia pracy zawodowej profesora Zbigniewa Wiśniowskiego, połączony z przygotowanym przez nauczycieli i uczniów programem poetycko-literackim w ramach cyklu Narodowe Czytanie.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w kaplicy szkolnej, której przewodniczył o. Bernard Potępa OFM, długoletni rektor Kolegium. Słowo Boże wygłosił o. Artur Machała OFM, były prefekt i przyjaciel rodziny.

W auli Jana Pawła II zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście gratulowali tak wybitnego jubileuszu Panu Zbigniewowi. Dostojny jubilat otrzymał błogosławieństwa od Papieża Franciszka oraz od Generała Zakonu Braci Mniejszych fr. Michaela A. Perry’ego OFM.

Wśród zaproszonych gości była obecna Danuta Piwowarczyk, wizytator z Kuratorium Oświaty w Krakowie, która odczytała list Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Po krótkich gratulacjach Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki wraz ze swoim sekretarzem Adamem Panusiem wręczyli profesorowi medal za tak długotrwałą pracę w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów oraz za ogromny wkład w naukę i wychowanie uczniów przez tyle lat.

Pięknymi słowami i zabawną anegdotą ze spotkań z Panem Zbigniewem uraczył wszystkich Henryk Gawor, wicestarosta Wieliczki. Jako jego były uczeń podkreślił jak wspaniałym człowiekiem jest profesor i dlaczego tak bardzo był i nadal jest lubiany przez uczniów.

Grono Pedagogiczne reprezentowała mgr Aleksandra Hajduk i mgr Małgorzata Okońska-Kulik, które wręczając prezent podziękowały za wieloletnią współpracę. Przedstawicielką Rady Rodziców była Grażyna Lis, która w imieniu wszystkich podziękowała za trud włożony w pracę w szkole, a uczniowie osobiście dziękowali za ogromną pasję, dzięki której każda lekcja wychowania fizycznego była ciekawa i wykorzystana do maksimum.

Profesor Wiśniowski wygłosił krótkie przemówienie w którym podkreślił jak zawsze ważni byli dla niego uczniowie. Był w stanie dla nich zrobić naprawdę wiele, aby tylko mieli możliwość ćwiczeń i gry na sali gimnastycznej, której Prywatne Liceum Ogólnokształcące Franciszkanów przecież nie posiada. Podziękował także wszystkim za przybycie i wręczone nagrody oraz dyplomy.

Następnie każdy z gości miał okazję zobaczyć przygotowaną przez nauczycieli i uczniów prezentację nowel w ramach cyklu Narodowe Czytanie, podczas której zostały przeczytane fragmenty ,,Katarynki” Bolesława Prusa oraz ,,Gloria victis” Elizy Orzeszkowej.

Po wspaniałej uroczystości wszyscy udali się na wspólną kolację do Kolegium.

 

o. Krzysztof Bobak OFM

© CRT 2012