Aktualności

29.10.2019

Koncert „Zespołu Mazowsze” w Warszawie – Mokotowie


W sobotę 5 października 2019r. o godz. 19.30 w Warszawie – Mokotowie w naszej parafii pw. Matki Bożej Anielskiej wystąpił „Zespół Mazowsze” z koncertem „Sacrum i Patria” z okazji 75 Rocznicy Powstania Warszawskiego.

Na koncert zaprosili publiczność: Rafał Miastowski – burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Miłosz Górecki – przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Jacek Boniecki – dyrektor Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zabrzmiały pieśni patriotyczne i religijne w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry "Zespołu Mazowsze".

Orkiestra i chór podczas 70 minutowego koncertu wykonali dziewiętnaście pieśni, które towarzyszyły powstańcom na polach bitewnych, zagrzewały ich do walki, ale też krzepiły w niedoli i podnosiły na duchu. Kierowane do Boga modlitwy kościelne i osobiste błagania pomagały przetrwać dramatyczne dni Powstania, jak również pożegnać tych, którzy zginęli.

O. Robert Prokopiuk OFM, gwardian i proboszcz, w imieniu wspólnoty franciszkańskiej na Mokotowie serdecznie przywitał władze Dzielnicy Mokotów oraz licznie zebranych parafian i mieszkańców Warszawy. Do słów powitania dołączył się z-ca burmistrza Krzysztof Skolimowski. Publiczność na koniec występu obdarowała wielkimi brawami „Zespół Mazowsze” za pięknie śpiewanie pieśni kościelnych i patriotycznych.

W koncercie uczestniczyli również wychowawcy i uczniowie trzeciej klasy naszego Kolegium Serafickiego w Wieliczce.

opr. i foto br. Mariusz Tomana OFM

© CRT 2012