Aktualności

26.11.2019

Audycje o parafii i konwencie św. Antoniego z Padwy w Przemyślu w Archidiecezjalnym Radiu FARA


Modlitewne spotkanie w studiu Radia Fara.

24 listopada 2019 r., świętując niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata dzieci z Eremu z s. Łukaszą Nylec odwiedziły studio Archidiecezjalnego Radia Fara celem poprowadzenia Koronki do Miłosierdzia Bożego i modlitwy różańcowej.  Posługująca tam S. Klara powitała nas bardzo serdecznie i przeprowadziła z nami krótki wywiad:

Z jakiej parafii jesteście i proszę przedstawcie się!

Angela: Jesteśmy z Parafii OO. Franciszkanów- Reformatów  pw. Świętego Antoniego z Padwy w Przemyślu.

s. Klara:  Powiedzcie swoje imiona.

Monika Wojdyło, Angela Kaczmarek, Ernest  Dziugiewicz, s. Łukasza Anna Nylec

s. Klara:  W jakiej grupie parafialnej działacie?

Monika: Należymy do grupy parafialnej Erem – pełna nazwa to ,,Eucharystyczny Ruch Młodych”. Spotykamy się raz w tygodniu, w sobotę, przede wszystkim modlimy się. Opiekunami grupy są katecheci: s. Łukasza i O. Zbigniew.

s. Klara: Co jest waszym obowiązkiem i zadaniem?

Ernest: Jak wcześniej zaznaczyliśmy – pamiętamy o modlitwie, o codziennej modlitwie. Bierzemy czynny udział w życiu parafii. Mocny akcent stawiamy na piękno Liturgii Mszy Świętej

s. Klara: Na czym polega to piękno?

Angela:  Pod kierunkiem naszych nauczycieli religii przygotowujemy Oprawę Liturgii Mszy świętej, przygotowujemy czytania, psalm i modlitwę powszechną.

Ernest: W ten sposób owocniej przeżywamy Mszę świętą. Do ołtarza przynosimy dary ofiarne, w których składamy Panu Bogu nasze małe troski i radości. Należymy również do scholki i poprzez śpiew ubogacamy siebie, a przede wszystkim uwielbiamy Pana Boga.

Jesteśmy wdzięczni, że w Godzinę Miłosierdzia mogliśmy uczestniczyć w modlitwie, w której tyle ludzi się łączy i czerpie siłę i moc ze zdroju Zbawienia.

W centrum naszego życia niech będzie Chrystus Król i nasz Pan: pokorny , uniżony i wywyższony na krzyżu.

Króluj nam Chryste

Zawsze i wszędzie.

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/11/25/modlitewne-spotkanie-w-studiu-radia-fara/

 

Radio Fara – Rozmowa dnia: o. Cyprian Mazurek OFM

20 listopada gościem w programie „Rozmowy dnia” prowadzonym przez ks. Andrzeja Bienię (dyrektora Archidiecezjalnego Radia FARA) był o. Cyprian Mazurek OFM – gwardian klasztoru.

W rozmowie poruszane był tematy dotyczące posługi zakonników, życia klasztoru i charyzmatu franciszkańskiego w posłudze parafialnej oraz pasji jaką jest prowadzenie przez o. Cypriana chóru w Parafii św. Antoniego z Padwy w Przemyślu.

W każdą środę o godz. 7.00 z naszego kościoła transmitowana jest Msza św., która staje się dobrą okazją do łączności w modlitwie z szerszą rzeszą osób. Radio daje okazję do zawiązania swego rodzaju wspólnoty. Wspólnota zaś, to nieodzowny element życia wiarą, bo na poziomie relacji (z Bogiem i bliźnim) zachodzą najważniejsze dynamiki w naszym życiu duchowym.

Życie wspólnotowe to jedna z cech życia prawdziwie franciszkańskiego, na którą kładł nacisk św. Franciszek z Asyżu. Życie franciszkańskie to życie Ewangelią, to życie modlitwy i posługa duszpasterska, ale to też wspólnota. Ten aspekt wyróżnia naśladowców Biedaczyny z Asyżu spośród innych zakonów i stylów duszpasterskich.

Św. Franciszek przemierzając miasta i wsie umbryjskie pozdrawiał ludzi słowami: „Buon giorno buna gente” – dzień dobry dobrzy ludzie. My również chcemy być propagatorami Dobra i Pokoju, których źródłem jest Jezus.

Mocą w tej posłudze niech będzie Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

Jezus żyje i czeka na Ciebie!!!

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/11/20/radio-fara-rozmowa-dnia-o-cyprian-mazurek-ofm/

© CRT 2012