Aktualności

27.11.2019

Przemyśl: Przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza


24 listopada 2019 r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miało miejsce przyjęcie nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy pod okiem opiekuna grupy – o. Cypriana Mazurka OFM – przygotowywali się do uroczystości.

W bieżącym roku dołączyło do grona ministrantów 6 chłopców: Damian Rostecki, Dominik Kubicki, Jakub Kochmański, Kamil Szeffer, Oliwier Fedyniak, Paweł Drapała. Mają oni przed sobą rok pracy nad doskonaleniem umiejętności potrzebnych w służbie przy ołtarzu. Dodatkowo jeden ministrant (Mikołaj Dorosz) otrzymał pelerynkę, kończąc w ten symboliczny sposób okres formacji początkowej.

Eucharystii, podczas której miało miejsce przyjęcie do LSO, przewodniczył o. Tadeusz Pawłowicz OFM, który jako proboszcz parafii zachęcił nowych adeptów do tego, by byli dzielni i pilni w nauce, by dawali dobry przykład słowem i czynem, by byli szlachetni i zawsze gotowi do pomocy innym, a przede wszystkim żeby godnie służyli przy ołtarzu.

“Posługa ministranta, do której dopuszczamy dziś waszych synów, braci, kolegów i znajomych, jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na ciało i Krew swoją”.

Po przyjęciu nowych ministrantów miało miejsce odnowienie przyrzeczeń Liturgicznej Służby Ołtarza:

Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci ponownie za łaskę powołania do służby liturgicznej w Twoim Kościele. Dopomóż nam dalej pełnić zaszczytne zadania pobożnie, pilnie i radośnie. Umacniaj naszą wolę i zachowaj od zniechęcenia. Święta Maryjo, Służebnico Pana, święty Stanisławie Kostko, święty Dominiku Savio, święty Janie Bosko, wstawiajcie się za nami. Amen.

Niech świadomość bliskości Pana Jezusa przemienia serca i uświęca życie członków LSO, aby byli Bogiem silni, a Jezus by zawsze był ich Panem i Królem.

„Króluj nam Chryste”.

za (więcej zdjęć): https://ofm-przemysl.pl/2019/11/26/przyjecie-nowych-ministrantow-2/

© CRT 2012