Aktualności

24.12.2019

Wigilia w Kolegium Serafickim w Wieliczce 20.12.2019


W naszej szkole coroczną tradycją jest antycypowana Wigilia świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas w którym możemy spotkać się w gronie nauczycieli, wychowawców, zaproszonych gości i absolwentów szkoły, którzy zawsze chętnie do nas przyjeżdżają.

Tradycyjne spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Św. w kaplicy Kolegium, której przewodniczył Wikariusz Prowincji Rufin Maryjka OFM.

Po nabożeństwie klasa 3, pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Okońskiej-Kulik przygotowała dla wszystkich przedstawienie, w którym opowiadali jak wyglądają zwyczaje i potrawy świąteczne w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Rosji i w naszym kraju.

Dyrektor Szkoły, o. Krzysztof Bobak OFM wygłosił także piękne przemówienie, w którym dziękując przybyłym gościom, prosił abyśmy nie zapomnieli co najważniejsze powinno być w Świętach Bożego Narodzenia. Nie zakupy w galeriach, ozdoby świąteczne czy drogie prezenty pod choinką, ale narodziny Jezusa Chrystusa.

Po złożeniu sobie nawzajem życzeń z opłatkiem, zasiedliśmy do wigilijnego stołu, gdzie podano tradycyjne świąteczne dania. W przemiłej atmosferze śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a czas bardzo szybko upłynął….

Agnieszka Michalik

© CRT 2012