Aktualności

13.01.2020

Dzień Skupienia i Kolęda w Kolegium Serafickim w Wieliczce


Sobota 11 stycznia br. była dla nas pierwszym Dniem Skupienia w Nowym Roku, który spędziliśmy w Kolegium.

O godzinie 10:00 odbyła się konferencja i warsztaty na temat antropologii Chrztu św., które ciekawie poprowadził o. Łukasz Samiec OFMConv.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św., po której udaliśmy się na obiad.

O godzinie 14:00 miała miejsce Kolęda, gdzie każdego mieszkańca naszego Internatu odwiedził o. Łukasz. Wspólnie modliliśmy się i śpiewaliśmy kolędy, podczas gdy dwóch naszych zdolnych kolegów grało na skrzypcach i trąbce.

Wieczorem obejrzeliśmy film pt. ,,Czy naprawdę wierzysz?”, który przedstawia 12 różnych historii. Bohaterami są zwykli ludzie, popełniający różne życiowe błędy, a ich historie i czyny pokazują jak często w życiu tracimy swoją wiarę.

*     *     *     *     *     *     *

XIV Wielicki Wieczór Kolęd.

W piątek 10 stycznia 2019 r. byliśmy obecni na XIV Wielickim wieczorze kolęd, który odbył się w Wielickiej Mediatece. W tym roku piękne występy dały: chór Camerata (pod dyr. Izabeli Szoty), chór Tutte Le Corde (pod dyr. Elżbiety Gawryszewskiej), zespół wokalny Yanabanda (pod dyr. Sylwii Dzióbek), a także połączone chóry Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie wraz z Międzyszkolną Orkiestrą Symfoniczną (pod dyr. Adama Czyżowskiego).

Zainteresowanie wieczorem kolęd było ogromne, ponieważ cała sala była pełna, a my z przyjemnością słuchaliśmy wszystkich występów.

Agnieszka Michalik (sekretarz szkoły)

© CRT 2012