Aktualności

31.01.2020

Przygotowania do jubileuszu Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki


We wtorek, 28 stycznia br., w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce odbyło się pierwsze spotkanie (wśród wielu innych nabożeństw), poprzez które przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej.

Spotkanie rozpoczęliśmy koncelebrowaną Mszą świętą o godz. 19.30.

Pierwszą konferencję (w ramach wtorkowych spotkań) wygłosił o. Jan Konior SJ - jezuita, filozof, teolog, sinolog, wykładowca, rekolekcjonista i kierownik duchowy, znawca kultur i religii Dalekiego Wschodu.

Pierwsze spotkanie (na następne, zapraszamy w ostatni wtorek lutego) odbyło się w ramach cyklu spotkań: "Wtorki z Kecharitomene".

Do srebrnego jubileuszu przygotowujemy się również poprzez nowennę jubileuszową, którą odmawiamy w pierwsze soboty miesiąca. Tym razem w sobotę 1 lutego gościć będziemy o. Serafina Broniowskiego OFM, kustosza i gwardiana z Sanktuarium Matki Bożej - Wspomożycielki Wiernych (Mariahilfberg) w Ambergu w Niemczech. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy jak zwykle o godz. 10.00 odmawiając Różaniec Fatimski, następnie o godz. 12.00 Msza św. z kazaniem, którą będzie celebrował i Słowo Boże wygłosi o. Serafin.

o. Jacek Biegajło OFM

© CRT 2012