Aktualności

22.06.2020

Pożegnanie maturzystów w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów w Wieliczce


W sobotę 20 czerwca br. pożegnaliśmy uroczyście naszych trzecioklasistów, a obecnie już absolwentów szkoły. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 11.00 Mszą św. w Kaplicy Kolegium Serafickiego, której przewodniczył Ojciec Prowincjał Jacek Koman OFM, dzieląc się z nami pięknymi i mądrymi słowami w swoim kazaniu.

Po Eucharystii celebrowanej w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców szkoły, jej dyrektor o. Krzysztof Bobak OFM zaprosił zebranych na drugą część spotkania do auli Kolegium.

Wręczenie świadectw na auli było dla wszystkich wyjątkową chwilą. Uczniowie przygotowali specjalną prezentację multimedialną ze zdjęciami wraz z żartami o nauczycielach, a następnie w swoich przemówieniach podziękowali wszystkim za wspaniałe trzy lata spędzone w naszej szkole.

Nie zabrakło także chwil wzruszenia, kiedy Przewodnicząca Rady Rodziców dziękowała dyrektorowi, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom Kolegium za opiekę, naukę i wychowanie całej klasy przez ostatnie trzy lata.

Na koniec przemówień wychowawczyni klasy, Małgorzata Okońska-Kulik zacytowała piękne słowa św. Jana Pawła II:

,,Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń”.

Po tych słowach wręczono absolwentom świadectwa, z czego dwa były z wyróżnieniem!

Uczniowie z uśmiechem na twarzy je odbierali, a następnie w dowód wdzięczności wręczyli wychowawcom i Ojcu Prowincjałowi upominki i kwiaty.

Na zakończenie spotkania wszyscy udali się do refektarza na wspólny obiad.

Agnieszka Michalik
Sekretarz Szkoły

© CRT 2012