Aktualności

07.04.2014

O. Janusz Wróbel OFM – Wiceprezesem Męskiej Kongregacji Maryjnej


Na 388 Konwencie Męskiej Kongregacji Maryjnej w Ambergu w Niemczech, o. Janusz Wróbel OFM został wybrany jej V-Prezesem.

Do południa 30 marca o godz. 9.00 została odprawiona uroczysta Msza św. w kościele p.w. św. Jerzego w Ambergu pod przewodnictwem ks. Bp. Jana Baxanta z Czech (diecezja Litomierz) dla Męskiej Kongregacji Maryjnej w Ambergu.

Po południu o godz. 14.00 rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo z procesją eucharystyczna ulicami miasta. W czasie nabożeństwa ustępujący Prefekt p. Artur Wiesnet przedstawił Jubilatów: 25, 40, 50, 60, 65 i 70 lat w Kongregacji. Jubileusz 50-lecia obchodzi proboszcz naszej parafii św. Marcina ks. Prałat Franz Meiler. Przystąpił do Kongregacji jak piętnastolatek, jak wielu innych. Stąd też te „wysokie” Jubileusze.

Ks. Proboszcz Markus Brunner – Prezes MMC (Marianische Männer-Congregation) podziękował ustępującemu Prefektowi za wieloletnia posługę, otwartość i wkład w rozwój Kongregacji.

Po modlitwie za Jubilatów o. Janusz został mianowany v-prezesem, co zostało potwierdzone specjalnie sporządzonym dokumentem.

Męska Kongregacja Maryjna została założona przez OO. Jezuitów w 1626 r. przy parafii św. Jerzego w Ambergu. Obecnie liczy 960 członków pochodzących z miasta Amberg a także przyległych miejscowości. MMC spotyka się dwa razy w roku na swoich głównych świętach - w czwartą niedzielę W. Postu i drugi raz w niedzielę po święcie M. Bożej Różańcowej. Jest to zarazem święto dziękczynne za plony. Poza tym, członkowie biorą udział we Mszach św.,  adoracjach, nabożeństwach różańcowych, procesjach - specjalnie dla nich odprawianych oraz ogólnokościelnych. MMC wspiera także finansowo dzieła katolickie.

O godz. 18.00 – po tajnym głosowaniu wybrano nowego Prefekta MMC. Został nim p. Michael Koller.

 

o. Janusz Wróbel OFM, Amberg Niemcy

© CRT 2012