Aktualności

12.05.2015

Rozpoczęcie obrad Kapituły Generalnej


W niedzielę 10 maja 2015 r. w Asyżu rozpoczęła się 188 Kapituła Generalna Zakonu Braci Mniejszych. Z polecenia naszego Serafickiego Ojca św. Franciszka z Asyżu, odbywa się ona w okolicach Zesłania Ducha Świętego; będzie trwała do 6 czerwca. Jej tematem głównym jest hasło: „Bracia, a zarazem mniejsi w obecnych czasach”.


W poniedziałek 11 maja o godz. 10.00 uroczyście koncelebrowano Mszę św. w Bazylice Porcjunkuli, której przewodniczył Minister Generalny o. Michael Perry OFM. Głównymi koncelebransami byli: delegowany przez Ojca Świętego kardynał Francisco Javier Errázuriz Ossa, Wikariusz Generalny o. Julio César Bunader OFM i Sekretarz Generalny Zakonu o. Aidan McGrath OFM.

W Kapitule Generalnej biorą udział Ministrowie Prowincjalni oraz delegaci z wszystkich Prowincji na świecie; z naszej Prowincji uczestniczy Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM. Podczas Kapituły zgromadzeni bracia dokonują wyboru Ministra Generalnego i członków Zarządu Generalnego, a także podsumowania duchowego jak i personalnego stanu Zakonu z ostatnich lat oraz wyznaczają zarys kierunków działań na najbliższy czas. Kapituła jest również miejscem modlitwy oraz dyskusji nad zmianami najważniejszych dokumentów prawnych naszego Zakonu.

zdjęcia za: www.ofm.org

Bieżące informacje z Kapituły Generalnej zamieszczane są na stronie: http://capitulumgenerale2015.ofm.org/it/

© CRT 2012