Aktualności

28.12.2016

Kraków: „Aby ludzie zawsze widzieli w was Nowonarodzonego”


W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia przełożeni Prowincji i klasztorów trzech zakonów franciszkańskich z Krakowa spotkali się przy jednym stole, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tym razem w klasztorze Braci Mniejszych na Azorach.

Gospodarz wieczerzy – gwardian o. Klaudiusz Bartos OFM życzył wszystkim obecnym franciszkańskiej radości, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

„Aby ludzie, którzy z Wami się spotykają zawsze widzieli w was nowonarodzonego Jezusa Chrystusa” – winszował.

Bracia Mniejsi łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Na zakończenie franciszkańskiej wigilii prowincjałowie i gwardianie odśpiewali za Ojczyznę: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę Swą siłą”.

O. Klaudiusz Bartos OFM wręczył przybyłym gościom ofiarował drobne prezenty „pod choinkę”.

Następne wspólne spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę 15 kwietnia w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów) w Krakowie przy pl. Wszystkich Świętych 5.

Przełożeni czterech prowincji i ośmiu klasztorów franciszkańskich trzech zakonów (Braci Mniejszych, Braci Mniejszych Konwentualnych i Braci Mniejszych Kapucynów) spotykają się razem w Krakowie przy wigilijnym i wielkanocnym stole od 1989 r. Od tego roku jest prowadzona specjalna księga pamiątkowa, do której wpisują się uczestnicy świątecznych spotkań.

za: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-aby-ludzie-zawsze-widzieli-w-was-nowonarodzonego

© CRT 2012