Terminarz/Wydarzenia

07.04.2017

Zostań Franciszkaninem na ... 3 dni


Nasza Wspólnota Seminaryjna w ramach Dni Otwartych, zaprosiła tych chętnych, którzy zastanawiają się nad wyborem swojego życiowego powołania, na weekendowe spotkanie pod hasłem: ZOSTAŃ FRANCISZKANINEM … NA 3 DNI, które odbyło się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r., w budynku Seminarium w Krakowie – Bronowicach przy ul. Ojcowskiej 1.

 

Przybyli na to spotkanie: Łukasz, Norbert, Mateusz, Andrzej, Dominik. Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszym Seminarium, którą została zapoczątkowana przez kleryków oraz wychowawców. Pierwszy dzień obejmował kilka spotkań wraz z modlitwami w intencji powołań.

Sobotni plan przewidywał bardzo intensywny dzień. Poranna pobudka o 6.30, a następnie Msza św., po czym wicerektor o. Norbert Cebula OFM poprowadził konferencję powołaniową. Przewidziany był również czas na kawę i chwilę odpoczynku.

Po południu uczestnicy spotkania wraz z wychowawcami WSD oraz klerykami wyjechali do Kurii Prowincjalnej na spotkanie z Ministrem Prowincjalnym o. Rufinem Maryjką OFM. Wcześniej zwiedzili krypty, znajdujące się pod kościołem przy ulicy Reformackiej 4 w Krakowie.

Po powrocie odbyły się uroczyste nieszpory. Tak intensywny dzień musiał zakończyć się rekreacją i kompletą.

W niedziele wszyscy uczestnicy spotkania wraz z klerykami i wychowawcami WSD wzięli udział w Eucharystii w kościele parafialnym w Krakowie – Bronowicach, po czym bracia opowiadali o swoim powołaniu i doświadczeniu zakonnym.

Tego też dnia „trzydniowi Franciszkanie” mieli możliwość zwiedzania muzeum misyjnego, które znajduje się w naszym Seminarium. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom spotkania. Słowa uznania należą się również wychowawcom oraz klerykom za otwartość i organizację.

za (więcej zdjęć): http://ofm.krakow.pl/wsd/spotkanie-powolaniowe-naszym-wsd/

© CRT 2012