Aktualności

28.03.2017

Nowi akolici i lektorzy w WSD


W IV Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca br., podczas Mszy św. o godz. 9.00, w kościele pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Bronowicach, Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM udzielił posługi lektoratu i akolitatu alumnom WSD.

Kandydatów do przyjęcia posług przedstawił rektor Wyższego Seminarium Duchownego pw. św. Bonawentury o. dr Andrzej Duk OFM.

Posługę lektora otrzymali trzej bracia: kl. Kamil Kuraś OFM, kl. Dominik Karol Białek OFM i kl. Dawid Birunt OFM.

Natomiast posługę akolitatu przyjęli czterej bracia: kl. Piotr Gądek OFM, kl. Wiesław Tokarz OFM, kl. Paweł Maciaś OFM i kl. Andrzej Więckowski OFM.

Eucharystii przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię Ojciec Prowincjał. Koncelebrowali: rektor WSD i definitor o. Andrzej Duk OFM, wicerektor o. Norbert Cebula OFM, Magister Profesów Czasowych o. Ariel Krzywda OFM oraz o. Mariusz Żychowicz OFM z bronowickiej Wspólnoty.

Na zakończenie Mszy św. lektor kl. Dawid Birunt OFM, w imieniu przyjmujących posługi, podziękował rodzicom i wychowawcom za opiekę i poniesiony trud wychowawczy.

Nowym lektorom i akolitom naszego seminarium życzymy, aby z pomocą błogosławieństwa i łaski Bożej z zapałem, gorliwością i z radością wypełniali swoje obowiązki w Kościele.

© CRT 2012