Aktualności

10.05.2017

33 maraton powiatu Amberg-Sulzbach

W sobotę 6 maja br. odbył się 33 bieg sztafetowy powiatu Amberg-Sulzbach w Niemczech. Wśród około 2800 uczestników wystartowali także po raz trzeci członkowie i sympatycy naszej Fundacji: Dzieło Pomocy Misji Franciszkańskiej „Lafia”

Po raz pierwszy udało się zorganizować dwie grupy po 11 osób: żeńska z numerem startowym 38 i męska z numerem startowym 290. Tegoroczna trasa była wyjątkowo trudna ze względu na różnorodne uksztaltowanie terenu, liczne wzniesienia i podbiegi. Najkrótszy odcinek wynosił 3,1 km a najdłuższy 7,2 km. Cala trasa wynosiła 56,7 km. W tegorocznym biegu grupa żeńska w kategorii pań zajęła 37 miejsce z czasem 05:44:38, a męska w kategorii panów 59 z czasem 04:36:05. W ogólnej klasyfikacji mężczyźni zajęli miejsce 61 a kobiety 237.

Przy mecie naszym biegaczom towarzyszyli o. Janusz i o. Serafin, którzy wraz z pozostałymi biegaczami i organizatorami, przebiegli ostatnie metry przed metą wraz z reprezentantką grupy żeńskiej Marleną Erras, córką szefa naszej gospody.

Wśród mężczyzn bardzo dobry czas sztafety wywalczył pierwszy zastępca przewodniczącego „Lafii” Marcin Saits.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i propagowanie naszej Fundacji, zakładowi optycznemu Hasler za ufundowanie koszulek z logo „Lafii”, panom Antoniemu Hummelowi i Tomaszowi Meyerowi za organizacje i koordynacje sztafety.