Aktualności

15.05.2017

Dary dla Misjonarzy


W tygodniu po Wielkanocy o. Janusz Wróbel OFM, kustosz sanktuarium w Ambergu, przy współfinansowaniu Sekretariatu Misyjnego naszej Prowincji zorganizował ok 6 m3 rzeczy potrzebnych naszej misji w Abong’ Mbang w Kamerunie.

Po konsultacji z fachowcami, a także za poradą sekretarza Prowincji diak. Waldemara, został zakupiony całkowity osprzęt dla nowej instalacji elektrycznej naszego domu w Abong’ Mbang wraz z materiałami potrzebnymi do wykonania uziemienia domu. Dzieło Pomocy Misji Franciszkańskiej Lafia z Ambergu ufundowało 500 mb kabla trójżyłowego wraz z puszkami montażowymi (1500 Euro) oraz 6 stołów do klas dla nauczycieli. Jeśli zostaną zaakceptowane i będą się podobać oraz sprawdzą się funkcjonalnie, to podobne stoły, tylko że niższe, zostaną wysłane dla uczniów do klas, do pracowni komputerowej oraz do biblioteki. Pozostały osprzęt został zakupiony z funduszu Sekretariatu Misyjnego naszej Prowincji w Polsce, ze względu na inne normy niemieckie (np. kształt gniazdek i późniejsze przeróbki) (2100 zł). Materiał ten posłuży też w jakiejś części do wykonania instalacji elektrycznej w klasach budowanej katolickiej szkoły podstawowej.

Dla naszego domu zakonnego został zakupiony biały osprzęt do sześciu łazienek i WC dla gości domu zakonnego wraz z potrzebnymi podłączeniami (3756 zł).

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma ufundowała 6 tablic szkolnych (Tryptyk) do nowo powstających klas (4600 zł).

Do prac budowalnych został zakupiony stół wibracyjny do produkcji pustaków wraz z formami na dwie różne wielkości oraz płyt ażurowych na parkingi, podjazdy i podejścia (6600 zł).

Wszystkie te rzeczy zostały dostarczone przez o. Janusza do Wrocławia do fundacji „Serce Dla Afryki” założonej przez s. Tadeuszę, dominikankę z Garoua Boulai. Kontener wyrusza w drogę 15 maja i według wstępnych szacunków powinien być u misjonarzy, po wszystkich procedurach związanych z cłem i transportem, około 20 lipca. Dodam, że tą drogą wysyłane są dary dla wszystkich misjonarzy pracujących w Kamerunie. Taki kontener mieści 90 m3 „darów”. Opłata za 1 metr3 wynosi ok. 500 zł.

Fundacja „Serce Dla Afryki” od jej powstania wysyła w tym roku już dziewiąty kontener darów. Jest to istotna informacji dla wszystkich, którzy chcieliby ufundować i przekazać pomoc materialną dla naszej misji.

Dokładny wykaz wszystkich materiałów otrzymają nasi Współbraci w Kamerunie, aby po rozpakowaniu kontenera móc je wszystkie odebrać.

Bardzo dziękuję o. Mariuszowi Uniżyckiemu OFM za sfinansowanie tego projektu i sprawną współpracę.

Dziękuję również Krzysztofowi Szczepańcowi z Krakowa za zorganizowanie wyposażenie elektrycznego i Kazimierzowi Słowikowi z Zakliczyna za osprzęt do łazienek. Obydwu panom wyrazy uznania ze upusty cenowe.

Burmistrz Renacie Surma dziękuje w imieniu naszej fundacji Lafia. O. Radosław Kępczyński OFM będzie miał możliwość podziękowania osobiście.

Serdeczne Bóg zapłać Adamowi Gardynikowi - Prezesowi fundacji „Serce Dla Afryki za wysyłkę naszych darów. Naszym braciom życzymy wiele radości z darów i owocnej pracy.

opr. o. JW OFM

© CRT 2012