Aktualności

13.05.2017

Msza św. dla Motocyklistów


Przy naszym Sanktuarium Mariahilfberg w Ambergu w Niemczech powstaje nowa tradycja. Chcemy, aby w pierwszą niedzielę maja (oficjalne rozpoczęcie sezonu pielgrzymkowego w naszym Sanktuarium) celebrować Mszę Świętą dla motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motorowego.

Dnia 07 maja br. przyjechało z terenu całej diecezji Regensburg ponad 150 jednośladów, aby się wspólnie modlić, otrzymać błogosławieństwo i poświęcić swoje pojazdy oraz powierzyć się Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. W minionym roku taka celebracja odbyła się po raz pierwszy w lipcu po naszym odpuście.

Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił homilię o. Janusz Wróbel OFM, gwardian i kustosz Sanktuarium; koncelebrował o. Serafin Broniowski OFM. Oprawę muzyczna przygotował Tomasz Falk i jego narzeczona Manuela Spitzkopf (sopran).

Organizacją zjazdu zajął się Tomasz Meyer i on też na zakończenie Eucharystii odmówił modlitwę kierowcy.

Pogoda dopisała, a pomimo wcześniejszych negatywnych prognoz, nie spadła ani jedna kropla deszczu. Przed ołtarzem polowym zebrało się mnóstwo osób ubranych w specjalne stroje i kombinezony motocyklowe. Atmosfera była bardzo radosna i pełna życzliwości, wśród przybyłych pojawiły się całe rodziny, małżeństwa, przyjaciele i znajomi. Po Mszy św. o. Janusz wieziony przez Pana Ries (79 lat – najstarszy uczestnik) swoim zasłużonym BMW z bocznym wózkiem, przejechał przez parking, aby poświęcić zgromadzonych i ich pojazdy. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową naklejkę, w tym roku z racji jubileuszu fatimskiego z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Po części "dla ducha" przyszedł czas na coś "dla ciała". W ogrodzie klasztornym członkowie Dzieła Pomocy Misji Lafia przygotowali grilla, a z niego smażone kiełbaski – przysmak każdego bawarczyka. Niestety, nie było piwa – też ulubionego napoju Bawarczyków, bo wszyscy – tak organizatorzy jak i uczestnicy –chcieli szczęśliwie wrócić do domu. Był to dobry czas na wspólne poznanie się, wymianę doświadczeń i plany na przyszłość.

Szczególne podziękowania kierujemy do Organizatorów i członków naszego Dzieła Pomocy Misji LAFIA.

opr. o. SB OFM

© CRT 2012