Aktualności

17.08.2017

Koncert u św. Kazimierza w Krakowie


W ramach 10. edycji Nocy Cracovia Sacra, w naszym Sanktuarium św. Kazimierza Królewicza przy ul. Reformackiej 4 w Krakowie, we wtorek 15 sierpnia br. o godz. 20.00 odbył się koncert: „Madonny Krakowskie” ... błogosławiona między niewiastami ...


Spektakl oratoryjny - cykl "obrazów" muzyczno – poetyckich, oparty na tekstach poetów polskich (m.in. A. Mickiewicza, W. Szymborskiej, S. Barańczaka A. Grochowicza, M. Chludzińskiego), opowiadający o Madonnach z krakowskich klasztorów wykonali artyści Teatru „Loch Camelot” oraz studenci PWST i Akademii Muzycznej w Krakowie. Reżyseria i scenariusz E. Korneckiej, kierownictwo muzyczne (dyrygentura): J. Wójtowicz i S. Rzepiel, narracja M. Chludziński.

Fragment koncertu można zobaczyć na: https://pl-pl.facebook.com/TedyCracov/
lub: https://pl-pl.facebook.com/TedyCracov/videos/1470836426344522/

Organizatorem Nocy Cracovia Sacra 2017, która miała miejsce w dniach 14 i 15 sierpnia 2017 r., był Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, we współpracy z krakowskimi klasztorami i kościołami. Każdego roku temu przedsięwzięciu towarzyszy motyw przewodni, obecnie było to hasło: „Skarby krakowskich klasztorów”. Noc Cracovia Sacra ukazuje fenomen religijny Krakowa, często zwanego drugim Rzymem; zaś w swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

© CRT 2012