Aktualności

09.01.2018

RekoSKI – ciekawa propozycja rekolekcyjna na ferie


Trwają zapisy na rekolekcje łączące w sobie modlitwę i zimowe sporty – jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejna edycja franciszkańskich RekoSKI będzie przebiegać pod hasłem „Znaki Boga”.

Jak podkreśla pomysłodawca wydarzenia, o. Łukasz Buksa OFM, jego główną ideą jest połączenie troski o ducha z troską o ciało. – W ten sposób bardzo praktycznie realizujemy wezwanie papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży, który zachęcał nas do tego, by zejść z kanapy. Będziemy to czynić przez szlifowanie umiejętności zjazdowych oraz duchowe spotkania, które będą uwrażliwiać na odkrywanie Boga w codzienności – wyjaśnia.

Podczas wyjazdów ćwiczenia na stoku łączą się z Eucharystią, rozważaniem Słowa Bożego, konferencjami oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Każdy poranek rozpoczyna Msza św. z kazaniem, które wprowadza w tematykę dnia. – Po śniadaniu zaczyna się około 4-godzinny czas szusowania. Dzień kończy blok modlitewnego czuwania, w tym praca w grupach oraz nauka śpiewu – opisuje franciszkanin.

Uczestnicy rekolekcji połączonych ze śnieżnym szaleństwem nie muszą umieć jeździć snowboardzie czy nartach. – Na stoku czekać będzie bowiem profesjonalna kadra instruktorska, która tych umiejętności będzie zarówno uczyć, jak i pomagać je doskonalić – zapewnia o. Buksa, którego widok w habicie na desce snowboardowej budzi zawsze wielkie emocji innych zjeżdżających.

W ramach tegorocznych RekoSKI organizowanych jest 5 turnusów: 14-18 stycznia, 22-26 stycznia, 29 stycznia – 2 lutego, 5-9 lutego oraz 18-23 lutego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formach zgłoszenia dostępne są na stronie www.braciamniejsi.pl/mlodziez.

W ubiegłym roku w nowatorskiej formie ferii zimowych pod patronem franciszkanów wzięło udział blisko 250 osób z całej Polski. Ich pomysłodawca – o. Łukasz Buksa OFM – to rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista i instruktor snowboardu. Prowadzi też autorski cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. „Obudź się! Możesz więcej!”. Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”.

za: https://ekai.pl/rekoski-ciekawa-propozycja-rekolekcyjna-na-ferie/

http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/-rekoski-ciekawa-propozycja-rekolekcyjna-na-ferie-.html

© CRT 2012