Aktualności

15.01.2018

O. Eligiusz Dymowski OFM wyróżniony przez Ministra Kultury


W 2017 roku minęła trzydziesta rocznica działalności literackiej o. Eligiusza Dymowskiego OFM. Z tej okazji otrzymał on od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Odznaka ma kształt stylizowanej i złoconej ciemnoczerwonej rozety o średnicy 32 mm. W środku rozety, na okrągłej, biało emaliowanej tarczy, jest umieszczony stylizowany złocony monogram „RP”, w otoku zaś tarczy, na srebrzonym tle, napis „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”. Odwrotna strona rozety jest gładka i złocona. Rozeta jest zawieszona na prostokątnej, pionowej klamrze o wymiarach 10×41 mm. W górnej części klamry jest umieszczony srebrzony orzeł stylizowany. W dolnej części klamry, pod orłem, są umieszczone pionowe, jednakowej szerokości, emaliowane paski, biały i czerwony. Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Uroczystość wręczenia odznaki miała miejsce 8 stycznia 2018 roku w Domu Literatury w Warszawie. Jubilatowi serdecznie gratulujemy.

© CRT 2012