Aktualności

13.03.2018

Czcigodny Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba OFM patronem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej


Bracia Franciszkanie z klasztoru w Bieczu zapraszają na przeżycie duchowe Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Biecza do Dębowca, która po raz pierwszy odbędzie się tamże w piątek 23 marca br., początek godz. 19.00.

Trasa EDK Biecz wiedzie przez malownicze szlaki, którymi w młodości mógł podążać – pochodzący z pobliskiej Bieczowi Libuszy – Czcigodny Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba. Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej polecać będą swoje intencje, a także sprawę rychłej beatyfikacji Brata Alojzego.

Przejście trasy EDK ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. W czasie całej, 41 – kilometrowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, obowiązuje Reguła Milczenia od momentu dotarcia na I stację, oprócz rozważań i modlitw na każdej następnej stacji. Ma to na celu uszanowanie prawa innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej, dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu.

Spotkania omawiające ideę EDK odbędą się w piątek 16 marca o godz. 18.30 oraz w niedzielę 18 marca o godz. 17.15 w refektarzu klasztornym w Bieczu.

Więcej informacji i zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na stronie: www.edk.org.pl

© CRT 2012