Aktualności

02.04.2018

Życzenia z Maroka


Marokański misjonarz z naszej Prowincji o. Zenon Duda OFM nadesłał życzenia wielkanocne dla wszystkich Współbraci oraz informacje o nowym miejscu jego posługi duszpasterskiej.


ALLELUJA Zmartwychwstał Pan!!!

ALLELUJA

Czcigodny Ojcze Prowincjale, Drodzy Współbracia z Prowincji,

Wielkanoc w świecie Islamu to jeden z wielu dni roboczych. Zakłady pracy tętnią rytmem zmian, place i zaułki wypełnione drobnymi sklepikarzami, gwar ulicznych remontów zagłusza ciszę Wielkiego Piątku i radość Wigilii Paschalnej.

Jednak radosne Alleluja, Jezus żyje – brzmią swoją siłą w naszej świątyni wypełnionej wiernymi z wielu krajów. Chwała Zmartwychwstałego Pana rozbrzmiewa w j. hiszpańskim, francuskim, polskim, angielskim, włosim, arabskim i w wielu dialektach afrykańskich.

Wszyscy patrzymy na pusty Grób. Wierzymy, że moc płynąca z niego da nam siłę do codziennego dawania świadectwa naszej wierze, nie słowami lecz codziennym życiem.

W tym szczególnym dniu Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijcie życzenia pokoju i dobra, życzliwości i wewnętrznej radości. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi.

 Fr. Zenon Duda, ofm

Ps. Z początkiem Wielkiego Postu zostałem skierowany do wspólnoty w Tetuanie, na północy Maroka. Objąłęm stanowisko dyrektora Centro socio-cultural Lerchundi.

W Centrum naukę języków europejskich (angielski, francuski, hiszpański, włoski) oraz arabskiego klasycznego i dialektu marokańskiego (darija)  kontynuuje ok. 500 uczniów w wieku od 7 do ... bez limitu ... . Ponadto prowadzimy zajęcia z muzyki, plastyki, przedmiotów ścisłych dla dzieci. Mamy również grupy licealne, dla których organizujemy kursy pomagające zdać maturę. W przyszłosci, jeśli znajdziemy środki na wyposażenie dwóch klas, pragniemy otworzyć centrum ekologii św. Franciszka i bibliotekę.

Nasz dom w Tetuanie stoi otworem dla każdego, kto chciałby odwiedzić Maroko, kraj pierwszych męczenników z Marrakeszu (1220), zwłaszcza że rozpoczęliśmy trzyletnie obchody Jubileuszu przybycia pierwszych Braci Mniejszych do Egiptu i Maroka (El Maghreb).

Pozdrawiam serdecznie z darem modlitwy.

Mój nowy adres:

Parroquia Ntra. Sra. de las Victorias
Pl. Muley el Mehdi, 4
93000 Tetouan – Maroc

Tel. +212 539963227
Kom. +212 657896043

Dołączam kilka zdjęć z naszym kościołem, klasztorem, centrum oraz wspólnotą.

© CRT 2012