Aktualności

01.06.2018

Spotkanie juniorystów Konferencji Północnosłowiańskiej Braci Mniejszych


W dniach od 21 - 24 maja br. bracia junioryści Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych spotkali się na corocznym zjeździe, który odbył się pod Warszawą, w pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie - Jeziornej.

W przeciągu tych dni pielgrzymowali do Sanktuariów: bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Andrzeja Boboli i Świątyni Opatrzności Bożej. Odwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego. O. Olgierd Paszkiewicz OFM, wykładowca łaciny i greki w WSD Prowincji Wniebowzięcia NMP wygłosił konferencję o tematyce: „Bracia nade wszystko, powinni pragnąć posiąść Ducha Pańskiego.” Psycholog Małgorzata Kolańska wygłosiła wykład „O dojrzałości emocjonalnej”, poświęcony w większości relacjom międzyludzkim. Podczas pobytu bracia nawiązywali nowe relacje, spędzali ze sobą dużo czasu: w kaplicy na modlitwie, wspólnej rekreacji i spacerach przy sprzyjającej pogodzie.

za: http://www.dominik.w-w.pl/index.php/2018/05/spotkanie-juniorystow-konferencji-polnocnoslowianskiej/

Z naszej Prowincji w spotkaniu uczestniczyli: br. Adam Raczkowski OFM, br. Paweł Kościółek OFM i sekretarz ds. Formacji i Studiów o. Norbert Cebula OFM.

© CRT 2012