Aktualności

18.10.2018

Dzień Papieski w Kolegium Franciszkanów w Wieliczce


W 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Jana Pawła II, nasz dzień skupienia przeżywaliśmy w miejscach szczególnie związanym z naszym Wielkim Rodakiem.

Za pozwoleniem Metropolity Krakowskiego, Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, gościliśmy w kaplicy biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie, gdzie wysłuchaliśmy konferencji o. Łukasza.

Dalszą cześć dnia spędziliśmy w Centrum Jana Pawła II, gdzie w kaplicy kapłańskiej uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w Ofierze Eucharystycznej.

Wieczorem wzięliśmy udział w multimedialnym widowisku „Święty z Wadowic - Jan Paweł II”. Wydarzenie upamiętniające 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża zebrało w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce wielu utalentowanych artystów. Na scenie wystąpili między innymi: Kuba Badach, Czesław Mozil, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi oraz Magda Steczkowska. Spektakl był próbą "ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy".

W niedzielę 14 października w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywaliśmy XVIII już Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Z tej też okazji prowadzone były przed kościołami zbiórki na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej ubogiej młodzieży podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i nasi uczniowie zaangażowali się w kwestę na ten cel w naszej parafii.

opr. KB

© CRT 2012