Aktualności

26.10.2018

Zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Abong’ Mbang w Kamerunie


W niedzielę 14 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Abong’ Mbang w Kamerunie zakończono rozpoczęte w maju Nabożeństwa Fatimskie.

Uroczyste zakończenie poprzedziła nowenna ku czci Patronki sanktuarium. W czwartek 11 października o godz. 18.00 wierni uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z możliwością spowiedzi św.

W piątek o godz. 17.00 rozpoczął się konkurs śpiewu kościelnego, który wygrała Wspólnota z Djenasune, jedna z czterech tak zwanych C.C.B. Wspólnot Chrześcijańskich Baz; jako nagrodę otrzymali statuetkę MB Fatimskiej. Dwie Wspólnoty nie zdążyły dotrzeć na czas z powodu warunków atmosferycznych panujących na ponad 50-kilometrowej drodze. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa św. Piotra i Pawła z Abong’ Mbang i jako nagrodę śpiewniki kościelne; zaś trzecie i Nowy Testament w tamtejszym języku Maka otrzymał dyrygent chóru kościelnego p. Anice.

W sobotę 13 października o godz. 17.00 miała wyruszyć procesja z Madonną przez ulice miasta i wszystko było już przygotowane, ale warunki pogodowe nie pozwoliły na jej odbycie i pozostano w kościele. Były na nią zaproszone wszystkie okoliczne parafie, które przewodniczyły Różańcowi. Po nabożeństwie różańcowym odprawiono Eucharystię, której przewodniczył proboszcz parafii św. Michała Archanioła.

W niedzielę pontyfikalną Mszę św. o godz. 9.00 celebrował ks. biskup Jan Ozga, który pobłogosławił chrzcielnicę i konfesjonał ufundowany przez grupę Bożego Miłosierdzia oraz miejsce przygotowane na grotę Matki Bożej i dzieci fatimskich – dar wdzięczności za dziesięciolecie parafii. Figurki do tej groty kustosz sanktuarium o. Jonasz Madej OFM zakupił podczas urlopu w Polsce, aktualnie są one w drodze do Kamerunu.

© CRT 2012