Aktualności

03.12.2018

Adwentowe Dni Skupienia i Sportu


W niedzielę 2 grudnia 2018 r. zakończyliśmy tegoroczne Adwentowe Dni Skupienia i Sportu Liturgicznej Służby Ołtarza 2018.

Dziękujemy ministrantom i opiekunom za przybycie z: parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu, parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie – Azorach i parafii pw. świętego Antoniego z Padwy w Przemyślu.

*     *     *     *     *

W dniu 25 listopada br. zakończył się czas rozeznania powołania dla kandydatów do Zakonu, prowadzony przez o. Mariusza Żychowicza OFM, który odbywał się w Klasztorze Franciszkanów w Zakliczynie. Był to czas, zatrzymania, zasłuchania i zapatrzenia w Jezusa w duchu św. Franciszka z Asyżu. Dziękujemy za wasze wsparcie modlitewne oraz tym, którzy brali udział z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce.

za: https://www.facebook.com/FranciszkanieOFM/

W dniach 23-25 listopada br. kilkoro z nas udało się do Domu Nowicjatu naszej Prowincji w Zakliczynie, na weekendowe rekolekcje prowadzone przez o. Mariusza Zychowicza OFM - duszpasterza referatu młodzieżowo-powołaniowego. Był to czas skupienia, modlitwy ale i radości podczas wspólnotowych rekreacji. Odwiedziliśmy też kilka ciekawych miejsc w Zakliczynie i okolicach jak na przykład założony przez o. Jana Górę OP ośrodek młodzieżowy w Jamnej, kościół parafialny i cmentarz w Zakliczynie, kościół sióstr Bernardynek oraz pomnik postawiony w miejscu, gdzie stał dom współpatrona naszej szkoły - bł. Krystyna Gondka OFM, męczennika obozu w Dachau.

za: http://www.franciszkanie.edu.pl/aktualnosci,rekolekcje-w-zakliczynie,v463

© CRT 2012