Aktualności

07.12.2018

Obóczyny w Zakliczynie


W Nowicjacie w Zakliczynie wigilię święta Niepokalanego Poczęcia NMP, w piątek 7 grudnia 2018 r., miały miejsce obłóczyny Braci Nowicjuszy.

Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym o godz. 18.00 roratnią Mszą św. w intencji Nowicjuszy, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM, koncelebrowali: wicerektor WSD i definitor o. Grzegorz Chomiuk OFM i o. Szymon Wierzbiak OFM, zaś służbę liturgiczną pełnili klerycy naszego seminarium i ministranci z Zakliczyna.

Roratnie kazanie dialogowane wygłosił o. Szymon Wierzbiak OFM.

Po Eucharystii, podczas Nieszporów, czterej Bracia otrzymali swoje pierwsze habity franciszkańskie: now. Ignacy Firlit OFM, now. Łukasz Gryzło OFM, now. Mateusz Hyży OFM i now. Emil Kamiński OFM.

Ojciec Prowincjał po wygłoszeniu krótkiej homilii pobłogosławił nowe habity zakonne, cingula i Koronki Serafickie. a następnie w asyście Magistra Nowicjatu o. Wacława Bujaka OFM oraz o. Grzegorza Chomiuka OFM nałożył strój franciszkański Nowicjuszom.

 

Na uroczystości obłóczyn byli obecni przedstawiciele Zarządu Prowincji, Wyższego Seminarium Duchownego, Kolegium Serafickiego w Wieliczce, konwentu w Bieczu oraz miejscowej Wspólnoty.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Braciach Nowicjuszach, prosząc dla nich przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Franciszka z Asyżu o łaskę wytrwania w powołaniu oraz ciągłego rozwoju serafickiej miłości ku Panu Bogu i ludziom.

© CRT 2012