Aktualności

08.12.2018

Diamentowy jubileusz prezbiteratu


We Wspólnocie w Krakowie Azorach, w sobotę 8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, świętowano jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich o. Leszka Dudzińskiego OFM.

Dziękczynnej Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył Ojciec Jubilat, koncelebrowali: Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM, Wikariusz Prowincji o. Rufin Maryjka OFM, definitor i proboszcz parafii o. Klaudiusz Bartos OFM, gwardian Wspólnoty o. Pio Gąszczyk OFM, pełniący posługę duszpasterską na Ukrainie o. Roger Mularczyk OFM i o. Jeremiasz Szewczyński OFM z konwentu w Koninie.

Na wstępie Eucharystii jubileuszowe życzenia złożyły delegacje: dzieci z parafii, Liturgicznej Służby Ołtarza, Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży, Akcji Katolickiej, Kół Żywego Różańca, Koła Rodzin Radia Maryja, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wiernych z parafii

oraz lekarz kardiochirurg Grażyna Sokół, która 27 lat temu udanie operowała o. Leszka.

Okolicznościową homilię wygłosił o. Roger Mularczyk OFM.

Po komunii św. Ojciec Prowincjał odczytał i wręczył przesłane gratulacje od Papieża Franciszka i Ministra Generalnego o. Michaela Perry OFM, a także w imieniu własnym i całej Prowincji złożył życzenia Ojcu Jubilatowi.

Na zakończenie Eucharystii o. Leszek Dudziński OFM podziękował Opatrzności Bożej i św. Janowi Pawłowi II za udzielenie święceń kapłańskich i opiekę w posłudze duszpasterskiej, zaś zebranym dziękował za przybycie i modlitwę życząc, by Niepokalana Boża Rodzicielka wypraszała wszystkim Boże Miłosierdzie.

Dziękując Bogu za sześćdziesiąt lat kapłaństwa o. Leszka Dudzińskiego, życzymy dostojnemu Jubilatowi obfitych łask i błogosławieństwa Bożego na kolejne, jak najdłuższe lata posługi kapłańskiej, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

*     *     *     *    *

O. Leszek Ryszard Andrzej Dudziński OFM urodził się 24 lutego 1934 r. w Krakowie. Do Zakonu wstąpił 23 sierpnia 1950 r. w Pilicy; w latach 1953 – 59 studiował filozofię i teologię w seminarium OO. Dominikanów w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 grudnia 1958 r. w Krakowie z rąk św. Jana Pawła II, ówczesnego biskupa krakowskiego. Były to pierwsze święcenia prezbiteratu udzielone przez ks. bpa Karola Wojtyłę.

więcej zdjęć na: http://parafia-azory.pl/index.php/galeria-zdjec/category/445-60-rocznica-swiecen-kaplanskich-o-leszka-iwona-zagrodnik

© CRT 2012