Aktualności

21.12.2018

Wigilia w Kolegium Serafickim w Wieliczce


Antycypowana Wigilia świąt Bożego Narodzenia to już wieloletnia tradycja naszej szkoły.

Jak w ubiegłych latach, zanim wyjechaliśmy do naszych rodzinnych domów, aby z najbliższymi świętować pamiątkę narodzenia naszego Zbawcy, tak i w czwartek 20 grudnia zebraliśmy się, aby w gronie zaproszonych gości, wychowawców, nauczycieli i kolegów, oddać hołd Dzieciątku. Jest to dla nas czas szczególny, gdy możemy spotkać się także z absolwentami naszej szkoły oraz przedstawicielami domów formacyjnych naszej Prowincji. Jak co roku, uroczystej Mszy św. przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM, koncelebrowali: Magister Profesów Czasowych i definitor o. Grzegorz Chomiuk OFM, Magister Nowicjatu o. Wacław Bujak OFM, Magister Postulatu o. Tomasz Kobierski OFM, dyrektor szkoły o. Krzysztof Bobak OFM, prefekt szkoły o. Michał Laskowski OFM i wykładowca Antonianum w Rzymie o. Paweł Sambor OFM.

Po dziękczynieniu Bogu podczas Eucharystii, klasa trzecia przygotowała dla zaproszonych gości tradycyjne "Jasełka", a potem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Nie brakowało radości, życzliwości i głośnego śpiewu kolęd...

W wigilijnym świętowaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych starostwa oraz miasta Wieliczki.

© CRT 2012