Aktualności

27.12.2018

„Możemy umacniać naszą franciszkańską więź”


Prowincjałowie trzech zakonów i gwardianie ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie w Wigilię Bożego Narodzenia złożyli sobie świąteczne życzenia i połamali się opłatkiem z miodem.

„Ogromnie się cieszymy, że możemy umacniać naszą franciszkańską więź w tym ważnym dniu, tak ukochanym i przez św. Franciszka i o. Pio. Połamiemy się opłatkami z miodem, aby zasmakować, jak słodki jest Pan, aby zobaczyć, jak On jest dobry” – tłumaczył o. Cezary Pietras OFMCap, przełożony domu prowincjalnego kapucynów, gospodarz tegorocznego spotkania.

Prowincjał kapucynów o. Tomasz Żak OFMCap przypomniał, że przeświadczenia św. Franciszka, iż te święta są najpiękniejsze i najważniejsze, wynikało z tego, że Bóg się rodzi, a cała reszta, czyli tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania jest już tylko konsekwencją tego pierwszego wydarzenia.

„Życzę wam, aby swoje serce uspokoić, ukoić przy Chrystusie Zbawicielu, przychodzącym na świat. Spoglądajmy na Pana. Niech On nam dodaje radości i pokoju. A my też bądźmy dla Niego taką radością i narzędziami Jego pokoju” – winszował wyższy przełożony kapucynów.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie wieczerzy wigilijnej kapucyni obdarowali swoich gości publikacjami swojego wydawnictwa oraz kawą ziarnistą ze swojej manufaktury. Gwardian kapucynów wręczył gwardianowi Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP „Księgę Spotkań” na znak, iż bracia spod Wawelu będą organizatorami przyszłorocznego, „wielkanocnego jajeczka”.

o. Jan Maria Szewek OFMConv

za: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/mozemy-umacniac-nasza-franciszkanska-wiez

© CRT 2012