Aktualności

12.03.2019

Dni skupienia grona pedagogicznego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce


W dniach 9-10 marca br. nauczyciele i wychowawcy Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce, przeżywali swoje dni skupienia w murach ośrodka rekolekcyjnego „Culmen et fons” przy naszym klasztorze w Pińczowie.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w sali konferencyjnej ośrodka. Tam też słowa refleksji do nauczycieli skierował ks. Andrzej Gołębiowski SDB – salezjanin, były ojciec duchowny Kolegium, a obecnie dyrektor redakcji katolickiej TVP w Krakowie.

Po konferencji nauczyciele i wychowawcy udali się do klasztornej kaplicy, aby tam podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pogłębić usłyszaną treść i oddać się skupieniu.

Podsumowaniem tego dnia była wspólna Eucharystia, w której liturgię zaangażowali się nauczyciele i wychowawcy Kolegium Serafickiego.

Wieczór pozostał czasem na pogłębianie wzajemnych sympatii, wymianę doświadczeń pedagogicznych i życiowych, długie rozmowy… oraz odpoczynek.

W niedzielny poranek nauczyciele i wychowawcy, pod przewodnictwem ojca proboszcza Wojciecha Madeja OFM, wybrali się na spacer po terenie uzdrowiska w Busku Zdroju, by skosztować zdrowotnych wód mineralnych.

Po spacerze wszyscy wrócili do klasztoru w Pińczowie, by w samo południe uczestniczyć w uroczystej Eucharystii dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy niezłomnych.

Wspólny obiad był ostatnim punktem dni skupienia, więc tuż po jego zakończeniu, Grono Pedagogiczne udało się w podróż powrotną do Wieliczki.

opr. o. Michał Laskowski OFM

© CRT 2012