Aktualności

27.03.2019

Odpust maryjny w Kazimierzu Dolnym


W poniedziałek 25 marca 2019 r. w naszym Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Kazimierzu Dolnym odbyły się uroczystości odpustowe z racji święta Patronki.

Wieczorem o godz. 17.30 kustosz Sanktuarium o. Eliasz Hetmański OFM z okazji Dnia Świętości Życia poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem ekspiacyjnym za niszczenie daru życia i grzechy przeciwko życiu.

Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 w intencji przybyłych wiernych, zmarłych zakonników posługujących w Kazimierzu Dolnym oraz dobroczyńców przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM.

Koncelebrowali kapłani kazimierskiego Sanktuarium: o. Eliasz Hetmański OFM i o. Bernard Potępa OFM; w Eucharystii uczestniczył proboszcz parafii ks. Tomasz Lewniewski i księża z dekanatu.

Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadził Ojciec Prowincjał. Odmówiono Litanię Loretańską, zawierzono wszystkie rodziny Matce Bożej i odśpiewano uroczysty hymn Te Deum laudamus.

Po Eucharystii kustosz Sanktuarium o. Eliasz Hetmański OFM rozdał modlitwy i odebrał przysięgę od tych wiernych, którzy dobrowolnie podjęli się dziewięciomiesięcznej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

© CRT 2012