Aktualności

17.04.2019

Przemyśl: Droga Krzyżowa


Dnia 13 kwietnia, w sobotę, o godz. 19.00 wyruszyła Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwo zostało zorganizowane przez Radę Parafialną oraz Akcję Katolicką. Od kilkunastu lat parafianie podążają za krzyżem i modlą się wspólnie rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa.

W tym roku Drodze Krzyżowej przewodniczył o. Mariusz Żychowicz OFM, który poprowadzi rekolekcje w naszej parafii.

Trasa Drogi Krzyżowej przebiegała ulicami: Moniuszki, Tarnawskiego, Frankowskiego, Puszkina, Prusa, Kilińskiego, Leszczyńskiego i Głowackiego.

Na zakończenie Ojciec Proboszcz podziękował zebranym za uczestnictwo oraz wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

W nabożeństwie uczestniczyli ministranci i lektorzy, Franciszkański Zakon Świeckich, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, zespół Kantata, który animował śpiewem wspólną modlitwę oraz parafianie i wierni spoza parafii.

Na zakończenie odśpiewany został Apel Jasnogórski po którym o. Mariusz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa życząc spokojnej nocy.

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/04/14/droga-krzyzowa-ulicami-parafii/

 

Droga Krzyżowa przedszkolaków

28 marca 2019 r. dzieci z Przedszkola Nr 2 w Przemyślu przygotowane przez katechetkę s. Łukaszę Annę Nylec wzięły licznie udział w Drodze Krzyżowej w kościele OO. Franciszkanów-Reformatów.

W tej niezwykłej drodze towarzyszył nam proboszcz o. Tadeusz Pawłowicz OFM, który zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie najmłodszych uczestników tej Drogi Krzyżowej, aby Pan Jezus zachował ich serduszka piękne i czyste, by zawsze przez całe życie najlepszym przyjacielem był sam Jezus. Ze słowami pieśni; „Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam, wciąż jednak słyszę te słowa: kochać to znaczy powstawać”, dzieci rozpoczęły swoją wędrówkę za Jezusem. Niosąc krzyż procesyjny dzieci podchodziły do każdej stacji z dużymi sercami na znak szczerej, prostej modlitwy prośby, uwielbienia, ujawniającej piękno dziecięcego serca.

Przy stacji III mała Amelka modliła się: „Moje małe krzyżyki, Panie Jezu, to wstawanie rano do przedszkola, sprzątanie i układanie ubrań…”. Przy XII stacji piękne świadectwo o krzyżu dała Zuzia: „Krzyż jest znakiem zbawienia, krzyż jest znakiem miłości…”.

Te wielkie pragnienia modlitwy były bez zniechęcenia, wytrwałe, z dużym zaangażowaniem. Pod bacznym okiem swoich opiekunów dzieci przechodziły od stacji do stacji śpiewając: „Na drodze Cię Jezu spotykam i krzyża ciężkiego dotykam, więc idę za Tobą cichutko, by ulżyć choć trochę Twym smutkom”.

W tej Drodze Krzyżowej, brali udział rodzice, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy Przedszkola Nr 2, za których dzieci ofiarowały swoją modlitwę.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie z dziećmi nabożeństwa tej Drogi Krzyżowej.

za: https://ofm-przemysl.pl/2019/04/02/droga-krzyzowa-przedszkolakow/

© CRT 2012