Aktualności

18.06.2019

Dzień Sportu w Kolegium Serafickim w Wieliczce


W poniedziałek 17 czerwca br. w Prywatnym Liceum Franciszkanów w Wieliczce miał miejsce Dzień Sportu. Każdego roku wychowawcy Kolegium w ostatnich dniach szkoły organizują dla swoich podopiecznych rozgrywki sportowe, w których uczestniczą także wychowankowie domów formacyjnych naszej prowincji zakonnej ze swoimi przełożonymi.

Rozgrywki rozpoczęły się tradycyjnie Mszą świętą w kaplicy kolegiackiej, której przewodniczył o. Wacław Bujak OFM – magister nowicjatu, który także skierował do uczestników motywujące do zdrowej rywalizacji Słowo Boże.

W tym roku, poza tradycyjną już walką o puchar Dyrektora Szkoły, uczestnicy mogli konkurować w turnieju szachowym, tenisa stołowego, bilardowym oraz strzelania do celu z wiatrówki. Dla mniej sceptycznych wobec biegania za piłką na boisku, przygotowano także rozgrywki turnieju w FIFA na Play Station.

I tak, najlepszym strzelcem okazał się być o. Grzegorz Chomiuk OFM, szachistą Michał Więcławek (uczeń klasy 3), mistrzem w tenisie stołowym Kamil Lis (uczeń klasy 2), bilardzistą Jakub Dyna (absolwent Kolegium), a specjalistą od FIFY nowicjusz Emil Kamiński.

Puchar Dyrektora Szkoły pozostał w rękach kolegiastów, którzy wygrali mecz w piłkę siatkową z reprezentacją domów formacyjnych. Oczywiście rolę sędziowską w rywalizacji, niezmiennie od lat, sprawował profesor Zbigniew Wiśniowski.

Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnego grilla w kolegiackim ogrodzie.

opr. o. Michał Laskowski OFM

© CRT 2012