Aktualności

25.07.2019

Probacja 2019


W dniach od 1 do 13 lipca we Franciszkańskim Domu Rekolekcyjnym przy klasztorze w Wejherowie (Prowincja św. Franciszka Braci Mniejszych) odbyły się rekolekcje dla szesnastu braci Konferencji Północnosłowiańskiej, przygotowujących się do złożenia profesji wieczystej.

Spotkanie przygotował o. Hieronim Stypa OFM, sekretarz formacji i studiów wspomnianej konferencji. Braciom towarzyszyli ich wychowawcy z rodzimych prowincji. Naszemu bratu, z Prowincji Matki Bożej Anielskiej Braci Mniejszych, kl. Dawidowi Biruntowi OFM towarzyszył magister profesów czasowych o. Grzegorz Chomiuk OFM.

W ramach rekolekcji bracia uczestniczyli w serii wykładów z zakresu duchowości franciszkańskiej, prawodawstwa zakonnego oraz funkcjonowania braci mniejszych we współczesnym świecie. Całość rekolekcji opierała się na wspólnotowej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wspólnej celebracji liturgii godzin. Wiele czasu pozostawiono do dyspozycji samym uczestnikom, mając w zamyśle pobudzenie ich do budowania więzi braterskich oraz czerpania radości z życia wspólnego.

Polecamy tych wszystkich młodych braci przez wstawiennictwo świętych Franciszka i Klary, by mogli naśladować Chrystusa z gorliwością i entuzjazmem, świadcząc dzisiejszemu światu odwagę i radość bycia braćmi mniejszymi.

za: http://prowincja.panewniki.pl/probacja,artykul,811,s,sub8.html

© CRT 2012