Aktualności

07.09.2020

Inauguracja nowego roku szkolnego w Kolegium Serafickim


Nowy rok szkolny 2020/21 w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów w Wieliczce rozpoczęto we wtorek 1 września br. o godz.12.00 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki.

Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM przewodniczył Eucharystii w intencji uczniów, wychowawców oraz dobroczyńców szkoły i wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę na wartość i historię Kolegium Serafickiego.

Koncelebrowali: dyrektor szkoły, Ekonom Prowincji i definitor o. Krzysztof Bobak OFM, wicerektor WSD i definitor o. Grzegorz Chomiuk OFM, prefekt kolegium o. Wacław Bujak OFM, animator Prowincji ds. powołań o. Piotr Gądek OFM i o. Edmund Urbański OFM.

Na początku Mszy św. o. Krzysztof Bobak OFM serdecznie powitał przedstawicieli władz Wieliczki, w tym sekretarza miasta i gminy Adama Panusia, grono nauczycieli i wychowawców, uczniów – szczególnie rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i drugiej, przedstawicieli rodziców oraz Braci z Prowincji.

Asystę liturgiczną pełnili uczniowie Kolegium Serafickiego, uczestniczył poczet sztandarowy szkoły.

Po Eucharystii o. Edmund Urbański OFM wygłosił prelekcję „Paweł Apostoł jako godny uznania pracownik, któremu praca nie przynosi wstydu”, którą nagrodzono oklaskami.

Uroczystości zakończono wspólnym obiadem w refektarzu.

W tym roku w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Franciszkanów w Wieliczce naukę rozpoczęło 41 uczniów; w tym 2 z Włoch, 2 ze Szwajcarii, 2 z Niemiec oraz 1 z Wielkiej Brytanii i 1 z Ukrainy.

Uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy w nowym roku szkolnym obfitości łask i błogosławieństwa Bożego oraz opieki i wstawiennictwa Patronów – św. Antoniego Padewskiego i bł. o. Krystyna Gondka OFM.

© CRT 2012