Aktualności

22.09.2020

Rekolekcje seminaryjne


Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, w naszym seminarium miały miejsce rekolekcję zakonne. Na 5 dni: od poniedziałku 14 do soboty 19 września bracia alumni udali się na „duchową pustynię”, by na wzór Jezusa Chrystusa w ciszy swego serca wsłuchiwać się w Boży głos.

Taki czas skupienia jest niezbędny, bo oprócz zbliżającego się nowego semestru studiów, każdego z naszych alumnów czeka ważny dzień…

4 października wszyscy bracia odnowią swoją profesje czasową, przedłużając ją na kolejny rok.

Wygłoszenie rekolekcji zostało powierzone o. Euzebiuszowi Skorupie OFM z Prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych, który w swojej prowincji zakonnej pełni funkcję dyrektora Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo – Powołaniowego „Trzej Towarzysze”. Tematyką tegorocznych konferencji były śluby zakonne. Rekolekcjonista starał się przedstawić braciom, jak temat posłuszeństwa, ubóstwa i czystości wygląda w świecie, jak w nauce świętego Franciszka, a jak jednak to wszystko weryfikuje życie.

Czas skupienia bracia spędzili w atmosferze wspólnoty z rekolekcjonistą, po bratersku jak przystało na Zakon Braci Mniejszych.

Serdecznie dziękujemy o. Euzebiuszowi za wygłoszone słowo Boże, za każdą cenną radę i uwagę, pamiętając o nim w swoich modlitwach prośmy o wszelkie potrzebne łaski i dary od Boga.

za: http://ofm.krakow.pl/wsd/rekolekcje-2/

© CRT 2012