Aktualności

10.10.2020

Zmarł Ojciec Juliusz Wadowski OFM (1933-2020)


W sobotę 10 października 2020 r. w godzinach porannych, w klasztorze w Kętach, odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Juliusz Walenty Wadowski OFM. Przeżył 87 lat, w Zakonie 68 lat, jako kapłan 62 lata.

śp. o. Juliusz Walenty Wadowski OFM

O. Juliusz Walenty Wadowski OFM urodził się 07 grudnia 1933 r. w Trybszu (powiat Nowy Targ, Archidiecezja Krakowska). Do Zakonu wstąpił 24 września 1952 r. w Pilicy, pierwszą profesję czasową złożył 25 września 1953 r. w Pilicy, zaś profesję uroczystą 04 października 1957 r. w Krakowie. W latach 1953–1959 studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Dominikanów w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1958 r. w Krakowie z rąk ks. biskupa Herberta Bednorza, biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej. Pełnił posługę duszpasterską jako spowiednik, kaznodzieja i katecheta oraz gwardian i wikariusz domu, bibliotekarz, wicemagister Nowicjatu i ojciec duchowny Postulatu w klasztorach: we Włocławku, Wieliczce, Przemyślu, Chełmie, Brzezinach, Pińczowie, Jarosławiu, Gdańsku, Koninie, Pilicy, Kazimierzu Dolnym, Kętach, Dursztynie i Zakliczynie. Od lipca 2011 r. należał do Wspólnoty w Kętach.

Ceremonie pogrzebowe w naszym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kętach rozpoczęły się we wtorek 13 października o godzinie 14.30 odmówieniem Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji Zmarłego, które prowadził br. Franciszek Warchoł OFM. Mszy św. pogrzebowej o godz. 15.00 przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM, koncelebrowało 17 księży, m.in.: dziekan Dekanatu Kęty ks. Jerzy Musiałek, Wikariusz Prowincji i były Prowincjał o. Rufin Maryjka OFM, były Prowincjał o. Wacław Michalczyk OFM, definitor i Ekonom Prowincji o. Krzysztof Bobak OFM, wicerektor WSD i definitor o. Grzegorz Chomiuk OFM, gwardian klasztoru w Kętach o. Rajmund Wilk OFM, poprzedni gwardian o. Bernard Potępa OFM, wicemagister Nowicjatu o. Adrian Maźnicki OFM i ojciec duchowny Postulatu o. Cezary Chustecki OFM.

Mimo sytuacji pandemicznej, w ceremoniach pogrzebowych licznie uczestniczyli wierni z Kęt, krewni śp. o. Juliusza, Bracia z naszej Prowincji, Postulanci i Siostry zakonne, Bracia i Siostry Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Homilię pogrzebową wygłosił o. Rufin Maryjka OFM.

Po Eucharystii w mowie pożegnalnej o. Rajmund Wilk OFM przedstawił ostatnie chwile życia ziemskiego śp. o. Juliusza oraz dziękował wszystkim opiekującym się nim w Jego chorobie.

O. Wacław Michalczyk OFM odprawił obrzęd ostatniego pożegnania Zmarłego.

Po Mszy św. ciało śp. o. Juliusza Wadowskiego OFM zostało odprowadzone na Cmentarz Komunalny w Kętach i złożone w grobowcu franciszkańskim.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Juliusza Wadowskiego OFM.

R. I. P.

© CRT 2012