Aktualności

31.12.2020

Drużyna duchowieństwa medalistą Branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych i szybkich


W dniach 11-12 grudnia 2020 r. odbyły się III Branżowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych i szybkich. Z powodów sanitarnych zawody odbyły się on-line na szachowej platformie internetowej Chess.com.

Drużyna duchowieństwa stanęła na podium w obu kategoriach, zajmując odpowiednio II i III miejsce. W rozegranych najpierw zawodach w szachach błyskawicznych (po 3 min. na zawodnika z 2 sek. dodatkiem za ruch) klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – Administracja (18 pkt.), II miejsce – Duchowieństwo (14 pkt.), III miejsce – IT Internet (9,5 pkt.). W kategorii szachów szybkich (po 10 min. na zawodnika z 5 sek. dodatkiem za ruch): I miejsce – Wojsko (16 pkt.), II miejsce – Administracja (16 pkt.), III miejsce – Duchowieństwo (15,5 pkt.).

Drużynę duchowieństwa reprezentowali: ks. Jan Kojło (prawosławna diecezja białostocko-gdańska), ks. Sławomir Pawłowski (pallotyni), ks. Mirosław Brzoza (Zgromadzenie Księży Misjonarzy), ks. Krzysztof Domaraczeńko (diecezja drohiczyńska), o. Kamil Szadkowski OFM (franciszkanie). Do wyniku drużynowego liczyły się osiągnięcia trzech najlepszych zawodników drużyny. Pracowała cała drużyna , ale najwięcej punktów zdobył ks. Jan Kojło, który też zdobył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w szachach szybkich.

W zawodach uczestniczyło odpowiednio 22 i 26 zawodników. Zawody w obydwu kategoriach rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund; arbitrem była sędzia klasy międzynarodowej Agnieszka Brustman, szachowa arcymistrzyni i wielokrotna mistrzyni Polski w szachach. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Szachowy i Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando”.

opr. ks. Sławomir Pawłowski SAC

© CRT 2012