Aktualności

18.03.2021

Nowi lektorzy


Jak co roku, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 14 marca 2021 r., podczas Eucharystii o godz. 9.00 w kościele pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach, udzielono posług alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego pw. św. Bonawentury.

Mszy św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM. Koncelebrowali: były Prowincjał o. Marek Wach OFM, wicerektor WSD i definitor o. Grzegorz Chomiuk OFM, animator ds. powołań o. Piotr Gądek OFM i o. Marek Ślewa OFM. W homilii Ojciec Prowincjał skierował kilka słów zebranych wiernych, przypominał o wadze Słowa Bożego w naszym życiu, zadał pytanie, jak Ono nas zmienia, czy w nas pracuje? Na końcu kierując uwagę na Braciach przystępujących do lektoratu, przypomniał im ich obowiązki i zadanie jakie Kościół przed nimi stawia jako lektorami. Kiedy zakończyło się kazanie, nastąpiła chwila ciszy, po której odbył się obrzęd udzielenia posługi lektoratu.

Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM udzielił posługi lektora klerykom trzeciego roku: kl. Izaakowi Bzdęga OFM i kl. Łukaszowi Kucięba OFM.

Asystę liturgiczną pełnili klerycy naszego Seminarium.

Po Eucharystii miało miejsce spotkanie przy kawie, a następnie w refektarzu seminaryjnym wspólny obiad z najbliższą rodziną naszych nowych lektorów.

Życzymy nowo ustanowionym lektorom obfitości wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka z Asyżu w dalszej drodze ku kapłaństwu Chrystusowemu, a także w życiu Brata Mniejszego.

za: http://ofm.krakow.pl/wsd/posluga-lektoratu/

© CRT 2012