Aktualności

01.08.2022

Szachowe mistrzostwa duchowieństwa


W dniach 4-8 lipca 2022 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbywały się XXI Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych.

Startowało 31 zawodników, wszyscy z Kościoła rzymskokatolickiego: 28 księży (19 księży diecezjalnych, w tym jeden z Litwy; 2 misjonarzy św. Wincentego à Paulo, 2 pallotynów, benedyktyn, chrystusowiec, jezuita, franciszkanin i pijar), 1 siostra zakonna(kanoniczka Ducha Świętego), 1 brat zakonny (pallotyn) i 1 kleryk.

Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim. Tempo gry wynosiło po 90 min. dla każdego zawodnika na partię oraz po 30 sek. dla zawodnika za ruch.

Szachowym mistrzem Polski duchowieństwa został ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej (7,5 pkt.); drugie miejsce zajął ks. Mirosław Mejzner, pallotyn (6,5 pkt.), a trzecie ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej (6,5 pkt.). Wiek uczestników wahał się od 23 do 73 lat. O. Kamil Szadkowski OFM z naszej Prowincji zajął 11 miejsce. Z roku na rok poziom mistrzostw wzrasta. Nie jest łatwo wygrać z zawodnikami posiadającymi - w szachach tzw. "jedynkę". Zachęcam franciszkanów do zdecydowanego podejmowania rywalizacji na 64 polach.

o. Kamil Szadkowski OFM

© CRT 2012