Archiwum wydarzeń

08.12.2011

Obłóczyny Braci Nowicjuszy


W Domu Nowicjackim w Zakliczynie, 8 grudnia 2011 roku w dzień Niepokalanego Poczęcia NMP – Patronki i Królowej Zakonu Braci Mniejszych, poświęcony habit franciszkański otrzymało z rąk Ojca Prowincjała Rufina Maryjki siedmiu nowicjuszy:

Jozafat Piotr Antoniuk, Amadeusz Robert Blicharski, Bazyli Rafał Duda, Kalikst Rafał Jasuba, Maciej Łazarz, Fabian Łukasz Michałowski i Tytus Tomasz Wandas.

 

 

 

Na uroczystość obłóczyn licznie przybyli przedstawiciele Zarządu Prowincji, Sekretariatu Formacji i Studiów, Wyższego Seminarium Duchownego p.w. św. Bonawentury w Krakowie oraz Kolegium Serafickiego w Wieliczce. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Ojciec Minister Prowincjalny Rufin Maryjka. Współcelebrowali z naszej Prowincji: o. Mariusz Dębiński, o. Mariusz Uniżycki, o. Alojzy Warot, o. Lech Dorobczyński, o. Ariel Krzywda, o. Gerard Kołatek i o. Grzegorz Chomiuk; zaś asystę liturgiczną pełnili diakoni z WSD z Krakowa Bronowic i bracia nowicjusze. Po obrzędach wstępnych i liturgii słowa Ojciec Prowincjał wygłosił homilię, w której nawiązał m.in. do powołania zakonnego i jego realizacji oraz zadań we współczesnym świecie.

 

Radość liturgicznej uroczystości obłóczyn była dalej kontynuowana przy wspólnym stole w refektarzu klasztornym.

 

Pamiętajmy o Braciach Nowicjuszach w naszych modlitwach, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Królowej Anielskiej w ich dążeniu do doskonałości chrześcijańskiej drogą św. Franciszka z Asyżu.

               

 

 

 

© CRT 2012