Aktualności

21.10.2022

Jesienna Kongregacja Powołaniowa


W sobotę 8 października 2022 r. w Częstochowie odbyła się konferencja osób odpowiedzialnych za duszpasterstwa powołań z całej Polski.

Zjazd rozpoczęto Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Następnie uczestnicy przenieśli się do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie obradowali nad bieżącymi zagadnieniami.

Zjazdowi przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który od czterech miesięcy pełni funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań. Na spotkaniu obecny był Prowincjalny Duszpasterz Powołań o. Piotr Gądek OFM wraz z Braćmi Alumnami z naszego Seminarium.

Spotkanie „powołaniowców” zgromadziło w Częstochowie ponad setkę duszpasterzy powołaniowych, zarówno diecezjalnych jak i zakonnych. Wydarzenie to wpisuje się w pracę Konferencji Episkopatu Polski. Na prośbę organizatorów wydarzenia, o. Piotr Gądek OFM podzielił się z wszystkimi zebranymi doświadczeniem pracy w duszpasterstwie powołań, a także przedstawił formy działalności w naszym Ośrodku Powołań.

Podczas pracy w grupach podjęta została kwestia m.in. modlitwy o powołania, promocji multimedialnej, katechezy powołaniowej, rekolekcji, działania zespołów powołaniowych, towarzyszeniu osobą rozeznającym, a przede wszystkim współpracy Duszpasterstw Powołań z poszczególnymi parafiami i wspólnotami, oraz odpowiedzialności za powołania.

Zjazd ten może być otwarciem nowego etapu w pracy powołaniowej.

 Kongregacje Powołaniowe odbywają się dwa razy w rok, na wiosnę i właśnie na jesień. Kolejne spotkanie odbędzie się w Warszawie.

o. Piotr Gądek OFM

© CRT 2012