Aktualności

06.04.2023

Wielkie wyróżnienie naszej Prowincji


We wtorek 4 kwietnia br. o godz. 15.00 w sali obrad Domu Głównego w Krakowie marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz przewodniczący Sejmiku Małopolskiego prof. Jan Duda wręczył naszej Prowincji Nagrodę Województwa Małopolskiego Platynowy Medal Polonia Minor.

Przyznanie tego medalu jest wyrazem podziękowania za obecność Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce i Małopolsce, za minione stulecia modlitwy i posługi duchowej oraz za zasługi w wymiarze misyjnym i społecznym.

Brązowy, srebrny, złoty i platynowy Medal Polonia Minor jest przyznawany instytucjom i osobom fizycznym za szczególne osiągnięcia. Do tej pory Platynowy Medal Polonia Minor otrzymali tylko Paulini na Skałce z okazji 550-lecia i Cystersi w Mogile z racji 800 lecia posługi w Województwie Małopolskim. Medal przedstawia 3 postacie bardzo ważne i zasłużone dla Małopolski: króla Bolesława V Wstydliwego i jego małżonkę św. Kingę oraz św. Stanisława biskupa i męczennika.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz przewodniczący Sejmiku Małopolskiego prof. Jan Duda przekazali również naszej Prowincji dwie wersje – łacińską i polską – dekretu watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 5 października 2020 r. ustanawiającego św. Jana Pawła II patronem Małopolski.

© CRT 2012