Aktualności

11.04.2023

Kraków: Przełożeni franciszkańskiej rodziny podzielili się jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia


Wyżsi przełożeni Zakonu Braci Mniejszych, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka – Braci Posługujących Ubogim (Albertynów) z siedzibami w Krakowie oraz gwardianie franciszkańskich klasztorów w Wielką Sobotę spotkali się w klasztorze przy pl. Wszystkich Świętych 5, aby podzielić się święconym jajkiem i złożyć sobie wielkanocne życzenia.

„Niech Zmartwychwstały przyniesie każdemu z nas radość z posługi, którą pełni i z powołania nie tylko kapłańskiego, ale i franciszkańskiego, i niech zagości w naszym sercu radością i pokojem” – winszował o. Piotr Cuber OFMConv. „Dziękuję za obecność. Szczęść Boże!” – dodał.

Przy okazji gwardian Klasztoru św. Franciszka wyraził radość, że przełożeni franciszkańskich instytutów zakonnych nie tylko mogą się dwa razy w roku spotykać przy jednym stole, ale również na co dzień owocnie współpracować ze sobą. Od tego roku dołączyli do niech bracia Albertyni, których życie opiera się również na Regule św. Franciszka z Asyżu, choć napisanej nie dla I, ale III Zakonu.

Na zakończenie spotkania o. Piotr Cuber wręczył wszystkim zaproszonym gościom wielkanocne upominki, a wśród nich m.in. albumowe wydanie przewodnika po bazylice i klasztorze franciszkanów w Krakowie, płytę CD z nagraniem „Missa in Basilica cracoviensi sancti Francisci” krakowskiego kompozytora Piotra Pałki, w wykonaniu chóru Voce Angeli, oraz rozważania nad Oficjum o Męce Pańskiej św. Franciszka z Asyżu „Pasja według świętego Franciszka” autorstwa klaryski s. Ewy Marii Hop OSC.

Następne spotkanie odbędzie się w Wigilię Bożego Narodzenia u kapucynów przy Loretańskiej.

za: https://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/kraj/przelozeni-franciszkanskiej-rodziny-podzielili-sie-jajkiem-i-zlozyli-sobie-swiateczne-zyczenia-131359/

© CRT 2012