Aktualności

28.04.2023

Spotkanie Formatorów


W dniach od 24 do 27 kwietnia br. w naszym Wyższym Seminarium Duchownym, w Krakowie Bronowicach Wielkich, odbyło się spotkanie dla formatorów z naszej Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych. Miało ono charakter warsztatów, które odbywają się raz w roku, najczęściej w różnych domach naszych pięciu franciszkańskich Prowincji w Polsce.

Podczas tych dni gościliśmy Braci, którzy pełnią funkcję wychowawców i formatorów w swoich Prowincjach. Byli obecni wychowawcy postulatów, nowicjatów, magistrowie profesów czasowych, animatorzy powołań, rektorzy seminariów oraz sekretarze formacji i studiów.

Wśród zaproszonych prelegentów był nasz współbrat biskup Damian Muskus OFM, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Terapeutycznego ks. Tomasz Łosiewicz, były dyrektor Szkoły dla spowiedników o. Jordan Śliwiński OFMCap oraz magister naszych profesów czasowych o. Grzegorz Chomiuk OFM.

Oprócz czasu poświęconego na wspólną modlitwę i uczestniczenie w zajęciach, była również okazja do wzajemnych rozmów i dzielenia się doświadczeniem posługiwania na rzecz najmłodszych Braci przeżywających formację początkową oraz kandydatów do naszych wspólnot.

Opr. Sekretariat Formacji i Studiów

© CRT 2012