Aktualności

01.05.2023

Spotkanie seminariów franciszkańskich


Tegoroczny Piknik Franciszkański odbył się w sobotę 29 kwietnia br. w naszym Seminarium w krakowskich Bronowicach. Uczestniczyli w nim Bracia studenci wraz z wychowawcami z następujących Wspólnot zakonnych: Zakonu Braci Mniejszych (Kalwaria Zebrzydowska, Katowice, Kraków), Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Kraków) i Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (Kraków).

O godzinie 9.00 wszyscy zebrali się w kościele parafialnym pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego naszej Prowincji br. Jacka Komana OFM. Koncelebrowało dziewięciu prezbiterów: br. Norbert Cebula OFM, br. Grzegorz Chomiuk OFM, br. Gwidon Hensel OFM, br. Roland Pancerz OFM, br. Olgierd Paszkiewicz OFM, br. Euzebiusz Skorupa OFM, br. Paweł Czyrek OFMConv, br. Mariusz Kaczmarski OFMCap i br. Paweł Paszko OFMCap. Przy ołtarzu posługiwał diakon br. Łukasz Kucięba OFM. Asystę liturgiczną pełnili Bracia z naszego Seminarium.

Po Mszy Świętej i krótkiej przerwie wszyscy zgromadzili się w Auli bł. Jana Dunsa Szkota, aby wysłuchać świadectwa życia w charyzmacie św. Matki Teresy z Kalkuty, którym podzieliły się siostra M. Charis MC i siostra M. Anyell MC. Siostry podczas dawania świadectwa i żywej dyskusji opowiedziały o życiu Misjonarek Miłości i ich posłudze wobec „najbiedniejszych z biednych”.

Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Bracia mogli zmierzyć się w następujących dyscyplinach: bilard, tenis stołowy, dart, piłka nożna, szachy oraz strzelanie z wiatrówki. W trakcie trwania spotkania była również możliwość zwiedzania dworku „Rydlówka”, który jest znany z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Po zakończonych rozgrywkach odbyło się wręczenie dyplomów i medali przez naszego Ojca Prowincjała br. Jacka Komana OFM.

Bracia budowali braterską atmosferę także podczas posiłków i przerw na kawę, które były świetną okazją do wymiany doświadczeń życia franciszkańskiego.

 

opr. br. Bazyli Szymański OFM

© CRT 2012