Aktualności

20.07.2023

Wizyta ks. bpa Jana Ozgi z Kamerunu


W czwartek 19 lipca br., odwiedził nas biskup Jan Ozga - ordynariusz diecezji Doumé – Abong’ Mbang w Kamerunie w środkowej Afryce. W spotkaniu, które miało miejsce w Krakowie - Bronowicach, wzięli udział: Minister Prowincjalny o. Krzysztof Bobak OFM, Wikariusz Prowincji o. Norbert Cebula OFM, definitor i prowincjalny animator ds. misji o. Nikodem Gdyk OFM oraz misjonarz z Kamerunu o. Jonasz Madej OFM.

Na początku ksiądz biskup zwiedził nasze muzeum misyjne mieszczące się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Bronowicach. Następnie we wspólnej rozmowie zostały poruszone tematy działalności i zaangażowania naszych Braci misjonarzy w Kamerunie, projektów remontowo - budowlanych naszej misji oraz planów powstania Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Na terenie diecezji Doumé – Abong’ Mbang pracuje dwóch naszych Braci. O. Radosław Kępczyński OFM jest przełożonym i ekonomem domu, dyrektorem katolickiej szkoły podstawowej i magistrem postulatu. O. Jonasz Madej OFM jest proboszczem i kustoszem Sanktuarium. We Wspólnocie w Abong’ Mbang jest czterech Kameruńczyków: trzech postulantów i jeden juniorysta.

© CRT 2012